Returns & Refunds

İade ve Değişim

İade ve değişim işleminizin başlatılması için bize 0543 732 36 33 numaralı telefondan; ya da info@3rdcultureproject.com adresinden ulaşabilirsiniz. Siparişi teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içerisinde ürünlerinizi iade edebilir veya değiştirebilirsiniz. 

Genel iade ve değişim şartları aşağıdaki gibidir;

 • İadeler mutlak surette ürünün orijinal kutusu ve/veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
 • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örneğin orijinal kutu/ambalajı yırtılmış, farklı bir kutu/ambalaj içerisine konulmuş, kutu/ambalaj üzerine kargo etiketi/gönderi yada sair bilgiler ayrıca yapıştırılmış ve/veya ambalaj/kutu koli bandı ile bantlanmış veya üzerine yazı yazılmış koli/ambalajlı ürünler kabul edilmemektedir), ekonomik değerini/tekrar satılabilme özelliğini kaybetmiş, bir kez dahi olsa kullanılmış, herhangi bir şekilde hasar verilmiş, herhangi bir şekilde Satıcıdan kaynaklanmayan nedenler ile başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan vb. ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 • İade edilmek istenen ürün ile birlikte orijinal fatura, irsaliye (Tüketici’ de bulunan bütün kopyaları) ve iade sebebini de içeren bir dilekçe gönderilmesi gereklidir.
 • Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, teknik destek alınması ve devamında uygun ürünün tespiti ile sipariş verilmesi gerekmektedir.
 • Gizli ayıplar dışında ürün iade taleplerinin, ürünün teslim alınmasından itibaren 30 gün içerisinde yapılması gerekmektedir.
 • 30 Günlük süre mutlak süre olarak yasal mevzuat uyarınca belirlenmiş olup, bu hususa özellikle dikkat edilmesi rica olunur.
 • Ürünün hasarlı, zarar görmüş, ekonomik değerini kaybetmiş, hatalı vb. kusurları kargo teslimi anında kontrol edilecek, bu konuda kargo/nakliye şirketi yetkilisi Tüketiciye yardımcı olacak, bu tür hata, ayıp vb kusurları olan ürünler Tüketici tarafından teslim alınmayacak, kargo yetkilisi bu tür hususların tespiti durumunda ürünü Tüketici’ ye teslim etmeyecektir.
 • Özel sipariş, Müşteri için özel imal edilen/işlenen (tüketici’ ye özel imal edilen ya da dikilen yada işlenen) siparişlerin iadesi mümkün bulunmamaktadır (tüm fotoğraf baskısı ve mobilya koleksiyonları dahildir).

Diğer Ürünlerin İadesinde;

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler (ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arz edebilen ürünler, kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler),tek kullanımlık ürünlerin iadesi mümkün değildir. Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

 • Her türlü Giyim, Ev tekstili, Ev giyimi ürün ve aksesuarları ile tekstil ürünleri,
 • Ev dekorasyonu ürün ve aksesuarları.

İade İşlemleri

Yukarıda belirtilen şartlara uyan iade talebi hususunda Tüketici;

 • Ürünün orijinal ambalajının hasar görmesini önleyecek şekilde (ürün, fatura irsaliye vb. ile birlikte); sağlam bir mukavva kutunun yada benzeri ambalaj içine koyarak tarafımıza gönderecek,
 • Usulüne uygun iade tarafımıza ulaştığında, talep iade bölümü tarafından incelenir,
 • Gerekirse ürünün tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir.
 • Tüketici/Müşteri iade talebi, yukarıda belirtilen şartlara ve ilgili yasal mevzuata uygun ise iade işlemi/süreci başlatılır.
 • İade süresi 3 (üç) - 7 (yedi) gün arasında değişmektedir. İade departmanı tarafından incelenen iade için Müşteri/Tüketici ile irtibat sağlanarak, tercihine göre yeni ürün gönderimi, para iadesi işlemlerinden biri gerçekleştirilir. İş bu iade işlemleri kapsamında belirtilen koşulları sağlamayan iade talepleri kesinlikle kabul edilmeyecek/alınmayacaktır ve Müşteriye/Tüketici’ ye iade edilecektir.

İade adresimiz: Firuzağa Mah. Çukurcuma Caddesi 38/B, Beyoğlu, Istanbul

 

İptal Koşulları

Yeni verdiğiniz siparişlerin iptal işlemini yapabilmeniz için siparişinizin kargoya verilmemiş olması gerekmektedir.

Ödeme İadesi

Tüketicinin korunması hakkında Kanun ve ilgili mevzuata uygun olarak İptal/İade ettiğiniz siparişlerinizin; iadesi, onaylandıktan sonra 7 (yedi) iş günü içerisinde yapılmaktadır. Siparişinizin tümünü veya sipariş içeriğinizdeki ürünlerin bazılarını iade edebilirsiniz; Bu durumda iptal ettiğiniz ürünlerin iadesi kısmi olarak yapılabilmektedir. Kredi kartıyla verilen siparişlerde; kartınızdan çekilen tutar iptal edilmekte ve aynen iade olmaktadır.